Skip to main content

STRONA W BUDOWIE

Tu jest POLSKA, nie Ukropol!

 

Unia polsko-ukraińska – koncepcja polityczna propagowana przez niektórych współczesnych polskich polityków i publicystów.

Koncepcja ta postuluje zwiększenie współpracy gospodarczej i politycznej pomiędzy Polską a Ukrainą, co miałoby zaowocować powstaniem nowego państwa w formie federacji lub konfederacji.

W kwietniu 2022 r. podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów polscy politycy z różnych stron sceny politycznej, w tym Prezes PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, Marszałek Województwa dolnośląskiego - Cezary Przybylski, poseł Nowej Lewicy - Maciej Gduła, Prezes Porozumienia - Jarosław Gowin oraz Czesław Bielecki z aprobatą odpowiedzieli się za stworzeniem unii polsko-ukraińskiej. Za utworzeniem unii polsko-ukraińskiej odpowiada się również publicysta Marek Budzisz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_polsko-ukraińska 

Jacek Międlar 11.06.2013 r. - koncepcja budowy Ukropolin:

dr Lucyna Kulińska - "Na drodze do Ukropolinu":

Grzegorz Braun - "Plan cały czas aktualny czyli Ukropolin jako nowy twór na terenach Polski i Ukrainy":


Przedstawiamy Państwu poniżej etapy budowy tego tworu, a tym samym postępujący zabór nam naszej Ojczyzny:

Ukraiński aktywista, Igor Isajew twierdzi, że w polskich miastach, w których znaczny odsetek mieszkańców stanowią Ukraińcy, mogą oni „zawalczyć” o to, by język ukraiński stał się drugim językiem urzędowym. Sugeruje też, by sprawdzić możliwość umieszczenia dwujęzycznych tablic w takich miastach jak Wrocław.
https://kresy.pl/wydarzenia/isajew-mozemy-zawalczyc-o-urzedowy-status-jez-ukrainskiego-w-wielkich-miastach-polski/?swcfpc=1

 

Wrocław - promocja skierowana do Ukraińców, dotycząca głosowania w sprawie budżetu obywatelskiego


Zobacz także:

STOP podmianie struktury etnicznej Polski

Dwa narody w jednym państwie to konflikt równie pewny, jak dwie rodziny w jednym mieszkaniu. Przedstawiamy działania rządu RP na rzecz włączenia przesiedleńców z Ukrainy w system państwa polskiego i zrównania ich statusu ze statusem obywateli RP.

STOP dyskryminowaniu Polaków w Polsce! Dość skłócania przez faworyzowanie przesiedleńców

Chrońmy życie, a nie poziom życia! Ostrzegamy Państwa przed niebezpieczeństwem wywołania konfliktu wewnętrznego! Wymieniamy listę instytucji i przepisy prawa nierówno traktujące Polaków względem ludności przybyłej z Ukrainy.

Polska administracja publiczna ma służyć Polakom!

Nasi urzędnicy powinni służyć w pierwszej kolejności nam, Polakom oraz Rzeczypospolitej Polskiej, a nie przybyszom z obcych krajów, bądź obcemu państwu

STOP ukrainizacji polskiej przestrzeni publicznej

Przedstawiamy przykłady ukrainizacji i banderyzacji polskiej przestrzeni publicznej